Charytatywnie pobiegli w II ORiSTO Biegu Stolarskim o Złoty Hebel!

2018-09-17 10:31:00 (ost. akt: 2018-09-17 12:40:59)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Biegacze z regionu, z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy wzięli udział w II ORiSTO Biegu Stolarskim o Złoty Hebel, który w minioną sobotę, 15. września odbył się w Grodzicznie.

Ubiegłoroczny, pierwszy bieg, organizowany przez firmę ORiSTO, okazał się sukcesem i doskonałą okazją do promocji sportu, integracji i pomocy potrzebującym. Dlatego w tym roku firma ORiSTO wraz ze współorganizatorami, zorganizowała drugą edycję biegu.

Bieg główny dla dorosłych w tym roku poprzedził bieg dla dzieci, w którym wzięło aż 120 młodych adeptów biegania. Natomiast w biegu głównym wzięło udział ok. 200 uczestników, którzy pokonali trasę 10 km w malowniczo położonym Grodzicznie.

Co ważne, wydarzenie miało nie tylko charakter sportowo-integracyjny, ale przede wszystkim charytatywny. Połowa wpisowego oraz dochód ze sprzedaży gadżetów firmy ORiSTO, przekazana została na wsparcie rehabilitacji Lenki Cichorskiej, córeczki jednego z pracowników firmy ORiSTO. Dziewczynka cierpi na leukodystrofię. Walka z chorobą wymaga ciągłej rehabilitacji, zaangażowania rodziców i pieniędzy.
Lenka była obecna na imprezie i wraz z rodzicami oficjalnie rozpoczęła bieg.

Wyniki II ORiSTO Biegu Stolarskiego dostępne są na stronie www.projektigrzyska.pl.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lala #2584145 | 83.31.*.* 19 wrz 2018 22:27

    Jetem pod wrażeniem tego biegu. To dopiero druga edycja, a już lokalnej "konkurencji", czyli m.in. Lubawskiej dysze odjeżdża jeśli chodzi o organizację i przede wszystkim nagrody. Super atmosfera, a dodatkowo cel biegu słuszny. Brawo Oristo!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz