Kobieta w klubie fitness!

2018-10-01 10:34:36 (ost. akt: 2018-10-01 11:07:10) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: arch. Body Perfect

Podziel się:

Wiele z nas ma obawy przed pierwszą wizytą w klubie fitness. Ile kobiet, tyle problemów i pytań. Na te najczęściej pojawiające się bolączki odpowiadają trenerzy personalni z Body Perfect.

* Nie mam czasu, nie wiem, od czego zacząć.
Naprawdę chcesz powiedzieć, że nie znajdziesz chwili w ciągu dnia chociaż 3 razy w tygodniu? Rozumiem — praca, dom, dzieci lub nadmiar nauki na uczelni, a gdzie w tym wszystkim jest czas dla ciebie? Regularna aktywność poprawi twoje samopoczucie, będziesz miała dużo więcej energii i chęci do życia. O poprawie zdrowia i wyglądu nie wspominając. Czy twoje dziecko nie ma przypadkiem dodatkowych zajęć od godz. 17.30 do 19? Świetnie! Zawieziesz je na zajęcia i wpadniesz na fitness na 18. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. W naszym klubie w przeciągu godziny odbywają się jednocześnie trzy różne formy zajęć. Każde z nich trwa 55 minut. W niecałą godzinę zrobisz porządną rozgrzewkę, trening właściwy, a na koniec zrelaksujesz się, rozciągając przy ulubionej muzyce. Później szybki prysznic i jedziesz po syna czy córkę. Razem zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wrócicie do domu. Brzmi fantastycznie? Wszystko jest możliwe przy dobrej organizacji czasu.

* Sama nie pójdę, wstydzę się!
Jeśli nie możesz namówić koleżanki, weź sprawy w swoje ręce. Pakuj torbę i przyjdź na trening sama. Klub fitness to nie tylko miejsce do ćwiczeń. Najlepsze znajomości zaczynają się właśnie tutaj. Często na treningu grupowym widzę nową, zagubioną duszę, która już po kilku zajęciach plotkuje z innymi dziewczynami.

* Sama sobie nie poradzę, a nie stać mnie na trenera personalnego.
W naszym klubie opieka trenera jest w cenie karnetu. Trafiając na pierwszy trening, trener wykona pomiar i analizę składu ciała, abyś mogła w każdej chwili kontrolować swoje postępy treningowe. Nie wiesz, jak obsługiwać urządzenia i wykonywać poprawnie ćwiczenia? Nie ma problemu, z chęcią przeprowadzi trening dostosowany do twoich potrzeb. Jeśli czegoś nie wiesz, pytaj.

* Chodząc na siłownię i podnosząc ciężary, będę wyglądała jak facet.
Ten mit już dawno odszedł do lamusa, jednak nadal jest na czasie. Nie ma nic skuteczniejszego w modelowaniu sylwetki, spalaniu tkanki tłuszczowej i zapobieganiu kontuzjom jak dobrze wykonane ćwiczenia przy pomocy odpowiedniego ciężaru. Mięśnie nie urosną tylko od podnoszenia hantli. Potrzebna jest odpowiednia dieta i naprawdę duży ciężar.

* Nie poradzę sobie na zajęciach w grupie.
Nie mam kondycji. Nie wiem, jak wykonywać ćwiczenia. Wszyscy są już pewnie doświadczeni i znają się, bo chodzą od dawna. Bzdura! Przykładowo, na moich zajęciach codziennie pojawia się przynajmniej jedna nowa osoba. Są różnorodne typy zajęć, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Większość instruktorów pokazuje dwie opcje wykonania danego ćwiczenia — łatwiejszą i trudniejszą, a uczestnik może ćwiczyć w swoim tempie. Dasz radę! Pamiętaj, że nikt nie urodził się mistrzem!

* Nie potrafię ćwiczyć, wszyscy będą się na mnie patrzeć i śmiać się ze mnie.
Ćwiczący raczej skupiają się na sobie. Warto upewnić się, że śmiechy, które słyszysz za swoimi plecami, i wzrok, który na sobie czujesz, nie są tylko efektem twojej wyobraźni spowodowanej stresową sytuacją. Rób swoje, nie oglądaj się na innych, jesteś tu dla siebie.

* Jestem gruba, poćwiczę w domu, a jak schudnę, przyjdę do klubu.
Klub fitness to miejsce dla ludzi, którzy chcą zrobić coś dla swojego zdrowia, zmienić swój styl życia. To z myślą o nich powstały takie miejsca, w których ludzie z otyłością, nadwagą lub niedowagą otrzymają pomocną dłoń, by we właściwy sposób, z rozwagą i zdrowo wrócić na właściwe tory. Nikt przecież nie wie, czy jesteś większa po ciąży, czy z powodu hormonów, które musiałaś przyjmować przez chorobę, czy może miałaś trudną sytuację w życiu. Myślę, że nikt z ćwiczących nie będzie miał potrzeby ani czasu, aby nad tym się zastanawiać. Dla nas, instruktorów, najważniejsze jest to, że postanowiłaś coś zmienić, że zrobiłaś ten pierwszy, najważniejszy krok i zaufałaś nam, oczekując w zamian pomocy. Nikt nigdy nie będzie wiedział, ile nerwów cię to kosztowało. Jedno jest pewne — zasługujesz na medal! Przecież mogłaś się załamać i siedzieć przed telewizorem, wcinając pyszne wafelki. Naszym zadaniem jest teraz nie wypuścić cię z rąk i w jak najszybszym czasie sprawić, byś polubiła nowy styl życia. Dodam jeszcze, że większość dziewczyn wypowiadających słowa tytułu tego podpunktu ma zazwyczaj delikatną nadwagę. My, dziewczyny, mamy to do siebie, że lubimy szukać dziury w całym. W sondzie, którą przeprowadziłam, 95 proc. przyznało się do tego, że ma kompleksy. Musimy pamiętać, że nawet najcięższe treningi, restrykcyjne diety, zrzucenie kilku kilogramów, wymyślne zabiegi i operacje plastyczne nie wyleczą naszej głowy. Ile pięknych, młodych dziewczyn krzywdzi się dziś, poprawiając na każdym kroku swój wygląd? Brnąc w to w końcu przypominając karykatury lalek Barbie. Choćby były najpiękniejsze na całym świecie, jeśli nie wyleczą się z kompleksów, dla siebie zawsze będą niewystarczająco ładne.

* Nie mam odpowiedniego stroju ani markowego obuwia.
Siłownia to nie rewia mody. Oryginalny znaczek na legginsach nie sprawi, że będziesz lepiej ćwiczyć. Wiadomo, że każda kobieta chce wyglądać pięknie, ale to nie marka ma wpływać na twoje samopoczucie. Najważniejsze, żeby strój był wygodny, przewiewny i nie krępował ruchów.

— Zaakceptować siebie to ciężkie zadanie, zrobić pierwszy krok w stronę zmian — jeszcze trudniejsze. Ale nie bój się, podejmij wyzwanie i pokochaj aktywność! Zrób to dla siebie, a gwarantujemy, że poczujesz się tylko lepiej - zachęcają instruktorzy Body Perfect!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. praca keetlem obok głowy dziewczyny #2594161 | 193.46.*.* 4 paź 2018 11:00

    praca keetlem obok głowy dziewczyny ...profeska...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz