Bujając w obłokach z Fitnesską

Autor zdjęcia: Czesław Kiński

Podziel się:

Pamiętasz to uczucie, kiedy bujając się na huśtawce, miałaś wrażenie, że niebo jest na wyciągnięcie ręki? I te chwile na trzepaku, kiedy zwisając głową w dół, czułaś, że liczy się tylko tu i teraz? Jeżeli wydaje ci się, że na huśtawkę masz za dużo lat, a znalezienie trzepaka w dzisiejszych czasach nie jest już takie proste, to aerial yoga jest idealnym rozwiązaniem, aby poczuć tę dziecięcą radość i beztroskę.

Czym jest aerial yoga?
Aerial yoga (znana także jako air yoga, joga z chustą czy antygrawitacyjna joga) to forma zajęć łącząca elementy fitnessu, akrobatyki, stretchingu, klasycznej jogi, a nawet tańca. Dzięki długim na 6 metrów i szerokim na ponad 2 metry chustom podwieszonym pod sufitem za dwa końce jak hamak można poprowadzić zajęcia o różnym charakterze, w zależności od potrzeb uczestników. Można wykorzystać tę chustę podobnie do pasów TRX i przeprowadzić trening nastawiony na budowanie siły. Można nastawić się na rozciąganie i dzięki pomocy hamaka osiągnąć zakresy do tej pory niedostępne. Można też użyć go jako podpory w trudniejszych asanach, czyniąc je dostępnymi nawet dla tych mniej zaawansowanych w praktyce jogi. A co najważniejsze, chusta, przez odciążenie kręgosłupa i stawów, idealnie relaksuje i rozluźnia.

Dla kogo?
Aerial yoga to idealne uzupełnienie aktywności fizycznej dla miłośników intensywnych form sportowych oraz osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej. Taki trening rozluźnia nas i relaksuje, ale też dodaje odwagi i wiary we własne siły, umiejętności oraz sprawia, że czujemy się wolni. Dzięki temu jest doskonałą odskocznią od stresu i pędu codziennego życia.

Jak przygotować się na pierwsze zajęcia?
Ćwiczymy na bosaka, więc nie zabieramy butów, na nogi zakładamy legginsy lub dresy, do tego dokładamy koszulkę z krótkim lub długim rękawem i już jesteśmy gotowi. Warto mieć na sobie ubrania wygodne, ale leżące dość blisko ciała, żeby przy pozycjach odwróconych nie spadały na twarz lub nie wkręcały się w chustę. Nie zakładamy rzeczy z zamkami, guzikami i innymi odstającymi elementami oraz zdejmujemy biżuterię.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB