Najpierw trening funkcjonalny, potem masaż

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Autor zdjęcia: arch. Body Perfect

Nasze ciało to skomplikowana maszyna stworzona do ruchu, a nie do wielogodzinnego siedzenia przy komputerze. Wniosek? Trzeba się ruszyć, żeby noszenie zakupów nie sprawiało tylu problemów.

Pytacie, skąd połączenie treningu i zakupów? Tłumaczymy. Ten trening imituje ruchy wykonywane podczas codziennych czynności. Na pewno nieraz zdarzyło wam się nosić kartony z garażu do piwnicy czy przynieść torby z zakupami z samochodu. Niby to kilka reklamówek, a i tak opadacie bez sił na kanapie z bólem pleców. Trening funkcjonalny może poprawić waszą kondycję i zwinność oraz zapewnić lepsze samopoczucie — przekonują trenerzy Body Perfect.

Przy tym treningu ćwiczenia są różnorodne i poprawiają wszystkie cechy motoryczne — siłę, wytrzymałość, szybkość, gibkość. Wzmacnia całą konstrukcję, spala dużo kalorii, a co za tym idzie, rzeźbi sylwetkę, modeluje ją. Tu skupić się trzeba na prawidłowym wykonywaniu przysiadów, brzuszków, pompek czy trzymaniu deski. Podczas zajęć wykorzystywane są przyrządy dostępne w klubie, m.in.: kettlebells, piłki lekarskie, ciężarki, tubingi, worki bułgarskie. Głównym obciążeniem stosowanym w treningu jesteś ty sam, bo trening funkcjonalny składa się z ćwiczeń bazujących na obciążeniu własnego ciała. Ćwiczymy w szybkim tempie i z wieloma powtórzeniami. Serie trwają po 45 sekund, na jedną przypada jedno ćwiczenie. Po każdym jest krótka przerwa, po czym od razu przechodzimy do kolejnego. Ze względu na intensywność treningu najlepiej go wykonywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Przestrzegamy też przed ubocznymi skutkami. Regularnie stosowany powoduje uzyskanie smukłej i wysportowanej sylwetki — dodają trenerzy.

Po intensywnym wysiłku trzeba odpocząć. Regeneracja to także element każdego planu treningowego. Postawcie na masaż. W zależności od naszej aktualnej potrzeby możemy wybrać masaż klasyczny (leczniczy), relaksacyjny, limfatyczny, sportowy albo któryś z tych bardziej egzotycznych — gorącymi kamieniami lub bańką chińską. Najważniejsze są sprawne ręce masażysty bądź też masażystki, bo to oni wykonują całą pracę i tak naprawdę od ich umiejętności zależy, czy i jak poprawi nam się samopoczucie i uzyskamy jak najgłębszy stan odprężenia. Chyba że mówimy o masażu sportowym, bo w tym przypadku relaksu i odprężenia jest znacznie mniej. Jest on zdecydowanie mocniejszy, bardziej intensywny. Dzięki niemu unikniemy przetrenowania, bólu mięśni, kontuzji. Możemy przyspieszyć metabolizm, oczyszczanie organizmu z toksyn, zadbać o mięśnie.

Nie zapominajcie też o saunie. Korzystanie z niej zapewnia nie tylko piękną skórę, ale też skutecznie redukuje stres, poprawia odporność, leczy wiele dolegliwości, a nawet odchudza. Osoby, które nie lubią lub nie mogą ze względów zdrowotnych przebywać w wysokiej temperaturze mogą skorzystać z sauny Infra Red. Cykl należy powtórzyć 2-3 razy. Co daje sauna? Odtruwa ze szkodliwych toksyn i oczyszcza organizm, poprawia krążenie krwi i co z pewnością spodoba się paniom — w czasie jednego pobytu można stracić ok. 300 kcal. Wizyt w saunie powinny unikać m.in. kobiety w ciąży, osoby z gorączką, chore na nowotwory, niewydolność serca, choroby nerek i wątroby, padaczkę, cukrzycę czy jaskrę.

Biorąc pod uwagę tempo życia, mnogość różnych spraw do załatwienia każdego dnia, pracę i stres, a także brak regularnego i wystarczająco długiego snu, aby organizm mógł się zregenerować, możemy zdecydowanie stwierdzić, że każdemu bez względu na wiek, płeć czy też rodzaj wykonywanej pracy taki masaż pozwoli choć na chwilę zapomnieć o wszystkich ważnych i mniej ważnych sprawach, relaksować się i odprężyć ciało i umysł. Tak naprawdę całe centrum dowodzenia mieści się w naszej głowie. Kanał centralny układu nerwowego, przebiegający przez rdzeń kręgosłupa, podłączony do mózgu, rozprowadza impulsy po całym ciele i w ten sposób nasz organizm funkcjonuje. W trudnych momentach może nastąpić tzw. blokada emocjonalna, która może skutkować chorobową reakcją w organizmie objawiającą się na początku różnymi napięciami, złym samopoczuciem, rozregulowaniem zegara biologicznego...I tutaj potrzebujemy spokoju, odpoczynku, wyciszenia, aby system mógł się wyregulować. Dlatego w ofercie masaży posiadamy jako jedyni w Olsztynie rytuał hammam, zwany łaźnią turecką. Odbywa się on na podgrzewanym marmurowym stole. Jest to ceremonia oczyszczenia ciała za pomocą specjalnej rękawicy zakończona kąpielą w pianie i masażem gorącym olejem. Hammam jest rewelacyjnym sposobem, aby móc wspomóc nasze ciało na ścieżce do pełni zdrowia, radości i zadowolenia z życia — tłumaczą masażyści Body Perfect.https://m.wm.pl/2018/10/orig/schowek01-497611.jpg

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB