Bieżnia treningowa- jak wybrać sprzęt do biegania?

2018-12-18 10:21:16 (ost. akt: 2018-12-18 10:44:37)

Autor zdjęcia: zdjęcie mat. promocyjne

Podziel się:

Bieganie to aktywność fizyczna, podczas której spala się bardzo dużo kalorii. Pogoda za oknem nie zawsze sprzyja jednak treningom, zwłaszcza gdy mamy słabą odporność.

Z tego też względu dobrym rozwiązaniem może okazać się bieżnia treningowa. Wystarczy jedynie znaleźć nieco miejsca, aby ją ustawić i rozpocząć ćwiczenia. To dobra motywacji dla osób, którym trudno zmusić się do przebiegnięcia kilku kilometrów. Jakiego rodzaju bieżnie warto wybierać?

Bieżnia treningowa - rodzaje


Decydując się na wybór bieżni treningowej, znajdziemy zapewne jej dwa rodzaje: bieżnię magnetyczną oraz elektryczną. Która z nich okaże się lepszym wyborem i co właściwie je różni? Bieżnia elektryczna posiada wbudowany silnik o określonej mocy, który do uruchomienia potrzebuje zasilania elektrycznego. Wystarczy zatem podłączyć ją do prądu, a następnie wybrać prędkość poruszania się taśmy, po której będziemy biec. To duże ułatwienie stanowiące pewnego rodzaju motywację. Przesuwanie bieżni nie wymaga od nas żadnego wysiłku, a jedyne co musimy zrobić, to nadążyć za jej tempem. Bieżnia magnetyczna działa już nieco inaczej, ponieważ wprawia się ją w ruch pod wpływem naszych mięśni. Oznacza to więc, że aby zaczęła się poruszać, musimy zacząć biec. Może kosztować to nieco więcej wysiłku. Kolejna istotna różnica dotyczy ich ceny. Bieżnia elektryczna jest znacznie droższa i to nie tylko podczas zakupu, ale i użytkowania, ponieważ w czasie treningu pobiera prąd. Jedno i drugie urządzenie gwarantuje takie same efekty. To, na jaką bieżnię się zdecydujemy, zależy już więc od naszych preferencji. Ciekawe propozycje pod tym względem znajdziemy na stronie https://specialfitness.pl/15-bieznie-treningowe, gdzie bieżnię treningową możemy kupić już za mniej niż tysiąc złotych.

Zalety treningu na bieżni


Wiele osób zastanawia się zapewne, po co inwestować w bieżnię treningową, skoro biegać można praktycznie wszędzie. Warto jednak wspomnieć, że warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają ćwiczeniom. Deszcz, śnieg, minusowa temperatura - taka pogoda z pewnością potrafi zniechęcić. Łatwiej wówczas o przeziębienie, które prowadzi do przerw w treningach. Biegając na bieżni, nie musimy się tym zupełnie przejmować. Wystarczy wygospodarować odrobinę przestrzeni na jej ustawienie i rozpocząć trening. Co więcej, bieżnia pozwala dostosować tempo biegu oraz na bieżąco kontrolować pracę naszego organizmu. Jest to szczególnie przydatne podczas biegów interwałowych. Tego rodzaju sprzęt będzie także dobrym rozwiązaniem dla osób starszych. Ponadto, nowoczesne bieżnie wyposażone są w obsługę trybów biegu, dzięki czemu możemy ustawić m.in. bieg pod górkę.

Jaką bieżnie wybrać?


Bieżnia treningowa to świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają biegać bądź dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tego rodzaju aktywnością fizyczna. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem będzie bieżnia elektryczna, chociaż może generować nieco większe koszty. Z pewnością zaletą bieżni jest fakt, że podczas biegu możemy oglądać telewizję lub włączyć ulubiony program.

Materiał Partnera powstał we współpracy z https://specialfitness.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MAŁPISZON #2776503 | 188.163.*.* 13 sie 2019 14:40

    Żeby schudnąć trzeba mieć czas na ćwiczenia. Najlepiej trenować, kiedy masz sprzęt pod ręką. Zamontowanie drabinki gimnastycznej https://malpiszon.pl/sklep/kategorie/dra binki-gimnastyczne/drabinka-gimnastyczna -gamma-pastel-2/ w domu umożliwia skorzystanie z niej w każdej wolnej chwili, nawet kiedy pogoda uniemożliwia wyjście do siłowni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz