Jak wybrać basen do ogrodu?

2019-06-04 15:37:17 (ost. akt: 2019-06-07 13:04:48) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Zbliżają się upalne, letnie dni, każdy więc myśli o tym, jak się ochłodzić. Jeśli Ty też się nad tym zastanawiasz to mamy dla Ciebie odpowiedź: najlepszym rozwiązaniem będzie basen do ogrodu.

To świetna atrakcja dla dzieci oraz dobry sposób na miłe spędzanie letnich dni w gronie przyjaciół. Podpowiadamy jak wybrać basen do ogrodu.

Basen w ogrodzie kiedyś był oznaką luksusu, na który stać było tylko nielicznych. Na szczęście te czasy odeszły już w zapomnienie i obecnie każdy może sobie pozwolić na basen w ogrodzie (oczywiście pod warunkiem, że posiada ogród. Dni są już coraz cieplejsze, zbliża się lato i wakacje, więc w sklepach masz duży wybór przenośnych basenów ogrodowych. Jeśli jednak planujesz dobry zakup na kilka sezonów to nie kupuj pierwszego lepszego basenu w supermarkecie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a będziesz wiedzieć jakiego basenu potrzebujesz i który spełni Twoje oczekiwania. Dokonasz wtedy właściwego wyboru.

Jak wybrać basen do ogrodu?


Aby wybrać najlepszy basen do ogrodu weź pod uwagę przede wszystkim trzy czynniki: dla kogo będzie basen, gdzie chcesz go postawić oraz jaki masz budżet.
1. kto będzie korzystał z basenu – jeśli chcesz kupić basen tylko dla dzieci to nie musi on być duży. Dla maluchów, które chcą się tylko ochłodzić i pobawić w wodzie najlepszy będzie basen dmuchany. Dla starszych dzieci wybierz basen rozporowy, a jeśli będą się w nim kąpać również dorośli to najlepszy będzie basen stelażowy.
2. odpowiednie miejsce – miejsce, w którym postawisz basen musi mieć równą, płaską powierzchnię bez kamieni i ostrych krawędzi. Wielkość basenu będzie zależała od wielkości ogrodu, nie może on być zbyt duży, żeby go nie przytłaczał. Jeśli z basenu będą korzystać dzieci to warto postawić go w nasłonecznionym miejscu, aby woda mogła się w naturalny sposób nagrzewać od słońca.
3. budżet – to oczywiście również bardzo ważna kwestia przy wyborze basenu, ale powinna ona zajmować ostatnie miejsce przy podejmowaniu decyzji. Baseny ogrodowe w sezonie kupisz już za kilkadziesiąt złotych, ale przeważnie są one wykonane z cienkiego materiału, który łatwo uszkodzić. Taki basen posłuży Wam krótko lepiej więc zapłacić trochę więcej, a oszczędzić sobie nerwów, żeby mieć basen, który przetrwa kilka lat, a nie tylko kilka tygodni.
Te trzy czynniki powinny pomóc Ci wybrać odpowiedni basen, przy czym pamiętaj o jeszcze jednej zasadzie: im większy basen tym więcej zabawy! Wybierz więc największy spośród tych, które będą dobrze wyglądać w Twoim ogrodzie i na które pozwala Ci Twój budżet.

Basen do ogrodu pompowany


To najlepsze rozwiązanie dla małych dzieci, które w basenie będą się tylko moczyć i bawić. Są one dla nich bezpieczniejsze, dzięki temu, że są płytkie oraz dużo atrakcyjniejsze niż duże baseny. Pompowane baseny dostępne są w przeróżnych kształtach i kolorach, a często mają również dołączone zabawki takie jak dmuchane zwierzątka, zjeżdżalnie czy piłeczki. To wszystko sprawia, że są one świetną atrakcją dla dzieci, która zajmie je przez długie godziny. Dmuchany basen to również najtańszy wybór, w zależności od wielkości takie baseny można kupić już za 50-100 zł. Niestety taki basen zwykle nie przetrwa do następnego sezonu. Łatwo go uszkodzić, dlatego zwykle ma dołączony zestaw naprawczy z łatkami. Większość pompowanych basenów producenci zabezpieczają również za pomocą oddzielnych komór powietrznych, dzięki czemu, gdy przebije się jedna z nich basen nadal można użytkować.

Basen do ogrodu rozporowy


Baseny rozporowe przeważnie są okrągłe i mają dmuchany kołnierz. Basen utrzymuje swój kształt i stabilność dzięki naporowi nalanej do niego wody. Taki basen jest głębszy od pompowanego, ale równie bezpieczny co on, dzięki dmuchanemu miękkiemu i zaokrąglonemu kołnierzowi. To sprawia, że jest on idealny dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Można w nim spokojnie odpocząć, a jeśli jest dość duży to nawet popływać. Przy zakupie basenu warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest on wykonany. Baseny ogrodowe wykonane z 3-warstwowej powłoki z PVC są dużo grubsze i wytrzymalsze niż baseny dmuchane oraz bardziej odporne na przebicia. Dzięki temu mogą się w nich bezpiecznie bawić dzieci w różnym wieku. Dodatkowym walorem basenu rozporowego jest możliwość regulowania jego wielkości za pomocą ilości wody, którą do niego wlejesz. Da się go również bardzo łatwo i szybko rozłożyć w ogrodzie. Taki basen z pewnością wytrzyma długie lata, a poza sezonem po złożeniu zajmie niewiele miejsca w piwnicy czy garażu.
https://m.wm.pl/2019/06/orig/basen-ogrodowy-1-554913.jpg

Basen do ogrodu stelażowy


Basen stelażowy to najdroższy, ale zarazem najsolidniejszy rodzaj basenu. Jego konstrukcja opiera się na metalowym stelażu. Jest on bardzo stabilny i wytrzymały. Rozłożenie go zajmuje trochę więcej czasu niż w przypadku basenu rozporowego czy pompowanego. Jednak taki basen jest najlepszym rozwiązaniem dla całej rodziny. Wyróżnia się on większymi rozmiarami niż basen rozporowy czy dmuchany, dzięki czemu zapewnia niesamowitą rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W zależności od wielkości jest w stanie pomieścić nawet kilkanaście osób, więc idealnie sprawdzi się podczas przyjęcia w ogrodzie. Goście będą zachwyceni możliwością ochłodzenia się w czasie letnich upałów. W takim basenie bez problemu można również popływać.
Zwróć też uwagę na to czy wybrany przez Ciebie basen posiada niezbędne do użytkowania go akcesoria takie jak pokrowiec lub pokrywę chroniącą przed zanieczyszczeniami, łatki do naprawy uszkodzeń w basenie pompowanym, drabinkę ułatwiającą wejście do basenu, pompę filtrującą wodę, matę zabezpieczającą dno basenu przed zabrudzeniem. Jeśli akcesoria nie są dołączone pamiętaj, aby je dokupić uwzględnij je więc w swoim całkowitym budżecie przeznaczonym na zakup basenu.
Pamiętaj! Jeśli z basenu korzystają dzieci nigdy nie zostawiaj ich bez opieki dorosłych.
Gdy basen nie jest używany złóż i schowaj drabinkę, a basen przykryj pokrowcem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB