Dlaczego wybór odpowiednich skarpet sportowych jest tak istotny?

2019-07-02 13:50:37 (ost. akt: 2019-07-02 13:54:52)

Podziel się:

Aktywność fizyczna jest obecnie bardzo popularna. Wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ruch i sport mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Uzupełnione zbilansowaną dietą dają naprawdę świetne efekty. Można w prosty sposób właściwie się odżywiać i zrzucić zbędne kilogramy. Decydując się na konkretny sport, warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu i odzieży. Właściwe ubranie pozwala przeprowadzić efektywny i komfortowy trening. Jednym z elementów ubioru, na który nie wszyscy zwracają uwagę są skarpetki.

Skarpetki dla biegaczyInnowacyjnym rozwiązaniem dla sportowców są skarpetki kompresyjne. Ich budowa i działanie opiera się na technologii leczenia żylaków. Skarpetka wyposażona jest w opaski uciskowe ze zmiennym stopniem ucisku. Skarpetki są najciaśniejsze na stopach, im wyżej, tym ucisk się zmniejsza. Poprawia to pracę żył i przepływ krwi. Co ciekawe takie skarpetki zakłada się nie tylko na sam trening, ale nosi jeszcze kilka godzin po nim. Przyspiesza to regenerację tkanek i zapobiega efektowi „ciężkich stóp”. Szeroki wybór skarpet kompresyjnych można znaleźć na: https://www.spaio.pl/skarpetki-damskie. Noszenie tego rodzaju skarpetek ma pozytywny wpływ na zdrowie. Działa przede wszystkim profilaktycznie i zapobiega tworzeniu się żylaków.

Czy warto zakładać bawełniane skarpetki na trening?Bardzo istotne jest, by skarpetki sportowe były wygodne i komfortowe. Ich zadaniem jest właściwa cyrkulacja powietrza, ograniczenie potliwości i wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Skarpetki bawełniane nie spełniają tych wymogów, dlatego, że nie odprowadzają wilgoci na zewnątrz. Nawet po krótkim wysiłku fizycznym stopa jest bardzo spocona i wyczuwalny jest brzydki zapach. Poza tym bawełniane skarpetki są nietrwałe i niewygodne w trakcie treningu.

Cechy skarpetek sportowych


Skarpetki sportowe powinny mieć anatomiczną budowę. To znaczy, że każda skarpetka musi być dopasowana do stopy – lewej i prawej. Zwiększa to komfort noszenia i trenowania. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu, unika się nadmiaru materiału na palcach, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych skarpet, bez podziału na prawą i lewą stopę. Niezwykle ważny jest materiał skarpetki. Modele sportowe powinny zawierać włókna z tworzywa syntetycznego, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz i zapewniają większy komfort użytkowania. Poza tym, skarpetki sportowe muszą zawierać na palcach nici z jonami srebra, które hamują rozwój mikroorganizmów, pojawiających się na spoconych miejscach. Skarpety sportowe powinny również posiadać płaskie szwy, które zapobiegają otarciom lub krwawieniom po treningu. Ściągacze w skarpetach sportowych nie mogą być zbyt ciasne, bo utrudnia to przepływ krwi i źle wpływa na zdrowie.

Jak widać, wybór skarpetek sportowych wcale nie musi być prosty. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów i pamiętać o właściwym dopasowaniu do stóp.

Materiał Partnera powstał we współpracy z https://www.spaio.pl/skarpetki-damskie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB