Endermologia – masaż, który modeluje sylwetkę

2020-01-02 11:30:07 (ost. akt: 2020-01-09 14:19:58)

Podziel się:

Chcesz pozbyć się cellulitu? Twoim celem jest wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie i poprawienie napięcia skóry? Endermologia LPG, czyli intensywny masaż podciśnieniowy, to skuteczna broń w walce o jędrną skórę. Dowiedz się, jak wygląda taki zabieg i jakich efektów możesz oczekiwać.

Na czym polega endermologia?


Endermologia jest oferowana w wielu gabinetach kosmetycznych, np. w Studio Laser w Warszawie https://www.studiolaser-depilacja.pl/warszawa/endermologia.html. Pionierem tego zabiegu jest Louis Paul Guitay (stąd też skrót LPG), który po wypadku motocyklowym korzystał z masaży. Obserwując rezultaty pracy masażystów, Guitay postanowił stworzyć urządzenie, które masowałoby skórę w podobny sposób, ale zawsze z tą samą siłą. Gdy cel ten udało się osiągnąć, endermologia służyła pacjentom zmagającym się z bliznami. Szybko się jednak okazało, że masaże wykonywane przy pomocy specjalnego urządzenia korzystnie wpływają też na układ żylny i limfatyczny.
W endermologii wykorzystuje się urządzenie wyposażone w głowicę, we wnętrzu której znajdują się dwie rolki i komora ssąca. Zabieg polega na delikatnym wciągnięciu fałdu skóry, wymasowaniu go, a następnie jego rozwinięciu. Efektem jest pobudzenie skórnej i podskórnej tkanki łącznej – dzięki produkcji kolagenu i elastyny skóra zostaje ujędrniona.

Endermologia LPG prawie na całe ciało


Początkowo endermologia LPG miała pomagać pacjentom z bliznami pooperacyjnymi czy powypadkowymi. Dziś popularna jest też wśród osób, którym zależy na poprawie swojego wyglądu, w tym wyszczupleniu i ujędrnieniu ciała. Zabiegi endermologii można stosować na różne partie ciała, a przede wszystkim na:
- uda, brzuch – to sposób, by usunąć cellulit i wymodelować sylwetkę,
- twarz, szyję, dekolt – endermologia zapewnia wygładzenie drobnych
- zmarszczek i poprawienie konturów twarzy,
- plecy, ramiona, nogi – rolki pomagają pacjentom pozbyć się bólu, masując te obszary ciała.
Głowica urządzenia przeznaczonego do endermologii nie jest przeznaczona do zabiegów na piersiach i w ich okolicach.

Jak przebiega i ile trwa zabieg endermologii?


Przed zabiegiem endermologii pacjent musi założyć specjalny kombinezon. Jest on niezbędny – zabezpiecza on skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia, dzięki czemu eliminuje ryzyko zaciągnięcia przez rolki włosów na skórze. Nie bez znaczenia są też kwestie higieny. Ponieważ głowica jest sterowana komputerowo, osoba wykonująca zabieg może w dowolnym momencie zwiększyć lub zmniejszyć siłę masażu. To z kolei wpływa na odczucia pacjenta – nie czuje on bólu, choć szczególnie wrażliwi pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort.
Endermologia trwa zazwyczaj ok. 30 minut, chociaż w niektórych gabinetach można umówić się zarówno na dłuższą, jak i krótszą sesję. Pacjenci mogą wykupić pojedynczy zabieg oraz cały zestaw zabiegów. Regularnie powtarzana endermologia gwarantuje uzyskanie najlepszych efektów.

Endermologia LPG – wskazania i przeciwwskazania


Zabieg endermologii LPG jest szczególnie polecany osobom borykającym się z cellulitem, obrzękami oraz bliznami i rozstępami. Skorzystać z niego mogą również osoby aktywne fizycznie (endermologia przygotowuje ciało do wysiłku) oraz osoby chcące pozbyć się napięcia mięśniowego i bólu. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać – wystarczy zadbać, by skóra nie była podrażniona.
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są różne jednostki chorobowe, np. bielactwo, choroby krwi czy zapalenie żył. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny odłożyć zabieg w czasie. Endermologii nie wykonuje się też u osób, u których rozpoznano nowotwór i zażywających leki przeciwzakrzepowe.

Jakie efekty zapewnia endermologia?


Endermologia LPG jest szczególnie popularna wśród kobiet zmagających się z pomarańczową skórką, czyli cellulitem. Nawet bardzo intensywne ćwiczenia nie zawsze pomagają w pozbyciu się go. Wówczas doskonale sprawdzi się zabieg endermologii. Przejście serii zabiegów pozwala:
wygładzić blizny i rozstępy – endermologia w dalszym ciągu jest stosowana jako efektywna metoda, która redukuje widoczność blizn i rozstępów,
ujędrnić ciało – skóra jest stymulowana, dzięki czemu zaczyna produkować kolagen, który jest odpowiedzialny za jej elastyczność,
wymodelować brzuch, uda – w efekcie przeprowadzonych zabiegów można stracić nawet kilka centymetrów w obwodzie,
usunąć obrzęki i toksyny z ciała – intensywny masaż poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu skutecznie eliminuje obrzęki i usuwa toksyny z organizmu.
Uciskanie i masowanie skóry jest od wieków stosowane jako jeden ze sposobów na walkę z bólem. Endermologia, u podstaw której leży masowanie skóry, również ma działanie terapeutyczne. Wykorzystuje się ją w walce z bólem pleców, kolan, stóp, dłoni czy mięśni.

Endermologia – cena


Czy endermologia LPG jest kosztowna? Jeden zabieg kosztuje ok. 140 zł. Cenę można obniżyć, wykupując pakiet 10, 15 lub 20 zabiegów. Endermologia powtarzana raz w tygodniu pozwala uzyskać optymalne rezultaty. Można je też wzmocnić, wykonując zabiegi podtrzymujące i pamiętając o zdrowym trybie życia. Poddając się endermologii, warto zatem zadbać o dietę (eliminując z niej m.in. cukry proste) oraz aktywność fizyczną.

Materiał Partnera powstał we współpracy z: studiolaser-depilacja.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Agnieszka #2889849 | 185.247.*.* 19 mar 2020 16:42

    Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka97

    ! - + odpowiedz na ten komentarz