Samsung Galaxy Note 20+ przetestowany przez Geekbench

2020-04-26 23:15:10 (ost. akt: 2020-04-27 09:11:54)

Autor zdjęcia: zdjęcie NordWood Themes /Unsplash

Podziel się:

Testowanie telefonów komórkowych to właściwie obowiązek nie tylko doświadczonego sprzedawcy lub przedstawicieli firm konkurencyjnych, ale także samych konsumentów.

Trzeba jednak do tego celu wykorzystywać dobre narzędzia, które cieszą się dobrą opinią. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy parametry mogą być zadowalające i jaka jest wydajność procesora. Podobnie jak testujemy samochody albo pralki lub portale z filmami, czy też, gry udostępnione przez online kasyno, tak samo warto rozsądnie postępować ze smartfonami. Tym bardziej że będą one miały w dzisiejszych czasach bardzo dużo innowacyjnych funkcji, o których wcześniej np. nie słyszeliśmy. Dobrze przygotowana recenzją potrafi nam otworzyć oczy. Jeżeli nie zainteresuje nas model Samsung Galaxy Note 20+, to warto też pod uwagę wziąć opinie udostępnione poprzez Geekbench, czyli najnowszą wersję benchmarka cenioną na całym świecie.

Samsung wciąż na topie


Przez wiele miesięcy w przestrzeni publicznej funkcjonowało mnóstwo plotek i spekulacji, a także przecieków, które dotyczyły nowego modelu smartfona produkowanego przez Samsunga. Kolejne generacje telefonów komórkowych udostępnianych na rynku przez tego potentata elektronicznego zawsze robiły duże wrażenie, a nie inaczej będzie z modelem Samsung Galaxy Note 20+. Oczywiście klienci cenią Samsunga, ponieważ zdążył przyzwyczaić wszystkich kupujących do pewnego harmonogramu wydawniczego. W przypadku urządzeń z rodziny Galaxy Note mamy po prostu do czynienia z telefonami Galaxy S, które zostały ulepszone. W nasze ręce trafia telefon, który ma jeszcze lepsze podzespoły, ale także rysik, który został specjalnie zaprojektowany pod kątem profesjonalistów.

Cena za nowy model Samsunga


Oczywiście zawsze wszyscy kupujący, ale także recenzenci koncentrują się na cenie. To jest pierwszy parametr, który jest filtrowany na stronach sklepów. Od razu warto sobie uświadomić, że są to urządzenia praktycznie najnowocześniejsze, więc musimy się liczyć z pewnym wydatkiem. Okazuje się jednak, że w stosunku do bardzo wysokiej jakości nie będą to ceny wygórowane. A tym bardziej to jest istotne, że telefony serii Galaxy Note są na najwyższych pozycjach, jeśli chodzi o smartfony Samsunga. Kupując ten innowacyjny telefon, będzie trzeba zapłacić nawet ponad 4000 zł, ale pamiętajmy, że w nasze ręce trafia właściwie miniaturowy komputer o bardzo wysokich parametrach. Taki smartfon będzie sprzedawany w wersjach z pamięcią masową nawet 512 GB. Oczywiście nawet klienci rozumujący typowo ekonomicznie będą mieli szansę na zakupy, ale będzie trzeba poczekać na wyprzedaże i promocje.

Mocny procesor


Dużo spekulowano także na temat wydajności samego procesora. W końcu to jest serce telefonu i zawsze powinien być maksymalnie wydajny. Producenci zadbali o to, aby jego wersja była ulepszona. Wszystkie testy syntetyczne wskazały na wyjątkowo wysoką wydajność nawet po uruchomieniu wielu procesów jednocześnie. Gwarantuje to innowacyjny procesor Qualcomm Snapdragon 865+. Zastosowano całkiem nową konfigurację rdzeni. Okazuje się, że układ procesora nie będzie jednak konstruowany w technologii big.Little, czy też HMP Cluster. Model wykorzystuje 1 z pierwszych procesorów mobilnych, gdzie zastosowano 3 rodzaje rdzeni o zróżnicowanym traktowaniu:
• 1,8 GHz
• 2,4 GHz
• 3,1 GHz
Pamięć operacyjna i masowa na poziomie komputera
Po analizie Geekbench będziemy zaskoczeni bardzo dużą wydajnością pamięci operacyjnej, a także masowej. Swobodę pracy przy wykorzystaniu wielu aplikacji w tym samym czasie zapewni nam aż 8 GB RAM. Przy obecnych warunkach konstrukcyjnych to bardzo dużo nawet jak na komputer osobisty. Zadowoleni będziemy także z wbudowanej pamięci masowej, która też daje nam możliwość rozbudowy. Podstawowy model Galaxy Note będzie występować w wariancie nawet 512 GB. Urządzenie powinno, więc zadowolić zwykłych użytkowników, ale także miłośników najnowszych gier, przy czym najlepiej sprawdzi się wśród profesjonalistów, którzy wykorzystują smartfony do pracy.

artykuł sponsorowany