Świadomi rodzice

2020-09-22 14:28:13 (ost. akt: 2020-09-22 14:56:52) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Rodzice w coraz większym stopniu zwraca uwagę na jakość spożywanych produktów. Coraz chętniej czytają etykiety dzięki czemu wybierają produkty lepszej jakości. Do takich artykułów spożywczych należy żywność funkcjonalna, która wykazuje działanie prozdrowotne.

Szczególne miejsce wśród żywności funkcjonalnej zajmuje mleko i jego przetwory wywierające pozytywny wpływ na zdrowie. Środowisko naukowe wielokrotnie dowiodło, iż spożywanie nabiału pomaga m.in. utrzymać prawidłową masę ciała, wzmocnić kości, zmniejszyć ryzyko osteoporozy, nowotworów oraz obniżyć ciśnienie krwi.

Zawarty w mleku wapń niezbędny jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze on udział w procesach przemiany materii skurczu mięśni i krzepnięciu krwi. Główną funkcją zawartego w mleku wapnia jest budowa układu kostno-szkieletowego. Im więcej go zostanie wbudowane w kości w okresie dzieciństwa i młodości, tym większą osiągną one tzw. szczytową masę kostną, która staje się stabilna około 30. roku życia. Mleko krowie posiada również witaminę D, która również korzystnie wpływa na zdrowie kości. Wapń i witamina D zapobiegają osteoporozie. A więc by nasz układ kostno-szkieletowy rozwijał się prawidłowo należy pamiętać o codziennej porcji mleka i jego przetworów. W praktyce bywa różnie i często się zdarza, że dieta nie zawiera wystarczającej ilości wapnia. Ponadto, picie kawy, herbaty oraz napoju typu cola, a także częste spożywanie zup w proszku może przyczyniać się do niedoboru tego składnika. Długotrwały niedobór wapnia prowadzić może do rozwoju próchnicy, krzywicy oraz zaburzenia niektórych procesów życiowych.

Bezpłatny program promocyjno-edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka” poszerza wiedzę na temat wartości odżywczych mleka i przetworów mlecznych. Mleczna kampania, prowadzona przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacje Hodowców Bydła i Producentów Mleka sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka trwa cały 2020 rok. Wszystkie placówki zachęcamy do wzięcia udziału w programie. W każdym momencie można dołączyć do kampanii i brać udział w licznych konkursach. Wystarczy tylko pobrać deklarację dostępną na stronie internetowej www.kochammleko.pl i odesłać skan na adres: promocja@izbamleka.pl Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej programu www.kochammleko.pl oraz Fanpage https://www.facebook.com/mamykotanapunkciemleka/ gdzie czeka na Was mnóstwo mlecznych ciekawostek.

„Kampania sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB