Jaką maseczkę antywirusową wybrać?

2021-02-16 15:11:34 (ost. akt: 2021-02-16 15:15:33) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

W roku 2020 nastąpiła ogromna rewolucja, która przyniosła wiele zmian w życiu każdego z nas. W związku z trwającą pandemią cały kraj, a nawet świat zmuszony został do obowiązkowego, zasłania ust i nosa, tak aby uniknąć dalszego rozpowszechniania się wirusa, jakim jest covid - 19.

W związku z tym najlepszym sposobem zasłonięcia ust będzie maseczka antywirusowa. Nie trzeba robić tego za pomocą specjalistycznych maseczek antywirusowych wystarczy maseczka zrobiona ze zwykłego materiału, lub jednorazowa maseczka ochronna, używana najczęściej przez chirurgów.

Jednorazowe maseczki chirurgiczne


Najczęściej stosowane są jednorazowe maseczki chirurgiczne, w które można się zaopatrzyć w aptece, ale również w sklepach spożywczych i marketach, a nawet na stacjach benzynowych. Odkąd zaczęła się pandemia, maseczki chirurgiczne stały się ogólnodostępne dla każdego. Jest to jedna z kilku propozycji maseczek antywirusowych, jakie można nosić w czasie walki z covidem. Ich zadaniem nie jest flirtowanie powietrza, lecz stwarzanie fizycznej bariery między błonami śluzowymi, a potencjalnym zanieczyszczeniem. Maseczki chirurgiczne stanowią 100% ochronę i skuteczną barierę dla aerozoli, w których mogą znajdować się wirusy. Są to jednorazowe maseczki, które po kilku godzinach noszenia, należy wyrzucić i wymienić na nowe.

Maski filtrujące - tzw. maski medyczne FFP3 a N95


Kolejną alternatywą dla maseczek antywirusowych są maski flirtujące mające za zadanie zatrzymanie pyłów zawieszonych w powietrzu i aerozoli. Są stworzone z materiału o bardzo gęstym splocie oraz oczyszczającego filtra. Wśród nich można znaleźć modele jednorazowe oraz wielorazowego użytku. Można je także używać jako maski antysmogowe. A rozpoznaje się je za pomocą oznaczenia, gdzie R oznacza do wielokrotnego użytku, a NR do jednorazowego użytku.

Maseczki szyte - domowe


W momencie, gdy wybuchła pandemia i ogłoszono nakaz noszenia maseczek, wiele firm oraz osób prywatnych rozpoczęło ich masową produkcję. Maseczki antywirusowe były szyte z różnych tkanin i materiałów. Maseczki wykonane ręcznie są w pewnym stopniu skuteczne, ponieważ chronią nas przed zarażeniem drogą kropelkową. Zwłaszcza gdy były grubsze i posiadały budowę wielowarstwową. Maseczki wykonane własnoręcznie mogą być wielokrotnego użytku, wystarczy wyprać je w wysokiej temperaturze,

Specjalne maseczki antysmogowe


Maseczki antysmogowe były już dostępne na rynku i stosowane długo przed wybuchem pandemii. Można je również zaliczyć do maseczek antywirusowych. Ich skuteczność zależy od zastosowanych filtrów. Część z nich z klasy FFP1 nie powinna być używana jako wystarczająca ochrona, natomiast pozostałe są na pewno skuteczne. Ten model maseczek antywirusowych jest zdecydowanie droższy od wcześniejszych wymienionych modeli. Jest to maseczka wielokrotnego użytku. Należy jednak pamiętać, aby znajdujący się w niej filtr wymieniać regularnie. W przypadku, gdy filtr jest niewymieniany, trzeba wyrzucić całą maseczkę.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ttteis77 #3060818 | 31.178.*.* 20 lut 2021 06:53

    „Jeżeli nie czujesz mojego smrodu mając maseczkę na twarzy, to znaczy że chroni cię przed korona wirusem” jeżeli czujesz mój smród mając maseczkę na twarzy, dla własnego bezpieczeństwa skonsultuj to sam ze sobą i za nim założysz maseczkę, zapoznaj się z instrukcją obsługi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz