Joga - jaki ma wpływ na organizm?

2021-09-16 14:10:18 (ost. akt: 2022-02-23 12:12:27)

Autor zdjęcia: Zdjęcie autorstwa Elina Fairytale z Pexels

Podziel się:

Ćwiczenia fizyczne mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, wydolność oraz samopoczucie. Tak samo jest w przypadku jogi, której prozdrowotne działanie potwierdzone jest badaniami naukowymi.

Joga jako jeden z nielicznych sportów wpływa na naszą kondycję, ale także na zdrowie psychiczne. Regularna praktyka pomaga zachować spokój w stresujących sytuacjach przez ćwiczenia oddechowe. Jak jeszcze joga oddziałuje na nasz organizm? Przeczytajcie!

Joga - praktyka na uspokojenie


Z racji odprężającego działania jogi może ona z pomóc niwelować bóle głowy oraz uspokajać układ nerwowy. Stres obniża naszą odporność, dlatego szczególnie w okresie jesienno-zimowym warto wprowadzić nieco ruchu do planu tygodnia. Prowadzone od wielu lat badania naukowe udowodniły, że regularna praktyka jogi pomaga zmniejszyć stany lękowe i napięcie emocjonalne, a dodatkowo sprzyja koncentracji.

Jak działa joga na zatoki?


Zapalenie zatok objawia się zazwyczaj bólem głowy i w okolicy nosa, utrudnionym oddychaniem, zatkanym nosem, katarem. Dodatkowo produkowana wydzielina może spływać po tylnej ścianie gardła, powodując kaszel. Na zapalenie zatok narażone są osoby szczególnie nerwowe, zestresowane, niemogące rozluźnić mięśni.

Wiesz, że dzięki jodze na zatoki możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia? Zwróć uwagę, że joga na zatoki wpływa na poprawę krążenia oraz możemy dzięki niej odprężyć się i wyciszyć. Wypoczęty organizm ma więcej siły, aby walczyć z infekcją.

Poprawa krążenia i inne pozytywne skutki zdrowotne


W sezonie największej zachorowalności warto praktykować pozycje odwrócone, które mają pozytywny wpływ na krążenie limfatyczne i żylne. Dzięki zwiększeniu przepływu tlenu zwiększa się dopływ czystej, natlenionej krwi do wszystkich komórek ciała, co przyśpiesza metabolizm. W ten sposób łatwiej jest utrzymać smukłą sylwetkę.

Co więcej, zrelaksowane, wzmocnione praktyką ciało jest w stanie skuteczniej bronić się przed atakującymi wirusami i bakteriami. Joga pozytywnie wpływa na naturalne możliwości do regeneracji organizmu. Zapraszamy do przeczytania artykułu, który głębiej porusza ten temat: https://yogabazar.pl/Joga-na-zatoki-co-trzeba-o-niej-wiedziec-blog-pol-1621421224.html
Jeżeli jeszcze nie praktykujesz jogi, warto samodzielnie spróbować i przekonać się o jej dobroczynnym działaniu na cały organizm.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB